35YXA1000MEFCG412.5X20
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
35YXA1000MEFCG412.5X20
Part Number : 35YXA1000MEFCG412.5X20
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 35YXA1000MEFCG412.5X20 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 mF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 779 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Lighting TV
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 865 mA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -55 °C