50YXA3300MEFCCE18X35.5
Contact Now
50YXA3300MEFCCE18X35.5
Part Number : 50YXA3300MEFCCE18X35.5
More Information : 50YXA3300MEFCCE18X35.5 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 3.3 mF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 623 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Power delivery Connected peripherals & printers
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.78 A
Height - Seated (Max) : 37.0078 mm
Min Operating Temperature : -55 °C