X9420WS16Z-2.7T1
Part Number : X9420WS16Z-2.7T1
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : X9420WS16Z-2.7T1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : SPI, Serial
Resistance : 10 kΩ
Case/Package : SOIC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 1
Temperature Coefficient : 300 ppm/°C
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 344 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Electronic point of sale (EPOS) TV
Taper : Linear
Packaging : Tape & Reel
Memory Type : Non-Volatile
Number of Taps : 64
Min Supply Voltage : 2.7 V
Number of Positions : 64
Operating Supply Current : 400 µA
Max Operating Temperature : 70 °C