DRV5055A3ELPGMQ1
Part Number : DRV5055A3ELPGMQ1
Manufacturer : Texas Instruments
More Information : DRV5055A3ELPGMQ1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Width : 3.15 mm
Length : 4 mm
Case/Package : TO-92
Products Category : Sensors, Transducers - Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs)
Qty : 9401 In Stock
Applications : Datacom module Medical Advanced driver assistance systems (ADAS)
Height : 5.05 mm
Thickness : 1.52 mm