DRV5053CAQLPGMQ1
Part Number : DRV5053CAQLPGMQ1
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRV5053CAQLPGMQ1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Width : 3.15 mm
Length : 4 mm
Packaging : Tape & Box (TB)
Output Type : Analog Voltage
Number of Pins : 3
Max Output Current : 2.3 mA
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Sensors, Transducers - Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs)
Qty : 9463 In Stock
Applications : Datacom module Grid infrastructure
Height : 5.05 mm
Bandwidth : 20 kHz
Thickness : 1.52 mm
Case/Package : TO-92
Sensing Method : Hall Effect
Max Supply Current : 3.6 mA
Min Operating Temperature : -40 °C