DRV5053PAQLPGM
Part Number : DRV5053PAQLPGM
Manufacturer : Texas Instruments
More Information : DRV5053PAQLPGM More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 5.05 mm
Bandwidth : 20 kHz
Thickness : 1.52 mm
Case/Package : TO-92
Output Current : 2.3 mA
Max Output Current : 2.3 mA
Operating Supply Voltage : 38 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Sensors, Transducers - Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs)
Qty : 7233 In Stock
Applications : Data storage Wired networking Pro audio, video & signage
Width : 3.15 mm
Length : 4 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Output Type : Analog Voltage
Number of Pins : 3
Sensing Method : Hall Effect
Max Supply Current : 3.6 mA
Max Operating Temperature : 125 °C