450TXW33MEFC12.5X30
Contact Now
450TXW33MEFC12.5X30
Part Number : 450TXW33MEFC12.5X30
More Information : 450TXW33MEFC12.5X30 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 12.5 mm
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 12000 hours
Ripple Current : 370 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 816 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Lighting Wearables (non-medical)
Height : 30 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 32.512 mm
Min Operating Temperature : -25 °C