450BXW180MEFC18X50
Contact Now
450BXW180MEFC18X50
Part Number : 450BXW180MEFC18X50
More Information : 450BXW180MEFC18X50 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 18 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 180 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 51.9938 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 833 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Lighting PC & notebooks
Height : 50 mm
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.5 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.05 A
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C