450BXW22MEFC10X30
Contact Now
450BXW22MEFC10X30
Part Number : 450BXW22MEFC10X30
More Information : 450BXW22MEFC10X30 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Lead Pitch : 5 mm
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 32.004 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 72 In Stock
Applications : Aerospace & defense Building automation PC & notebooks
Height : 30 mm
Tolerance : 20 %
Schedule B : 8532220020
Case/Package : Radial
Ripple Current : 270 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C