400TXW100M18X30
Part Number : 400TXW100M18X30
More Information : 400TXW100M18X30 More Information
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 740 mA
Height - Seated (Max) : 32.512 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 156 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Test & measurement Tablets
Features : General Purpose
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C