25PK10000MGC18X35.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
25PK10000MGC18X35.5
Part Number : 25PK10000MGC18X35.5
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 25PK10000MGC18X35.5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 mF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 732 In Stock
Applications : Datacom module Power delivery Portable electronics
Packaging : Tape & Reel (TR)
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.9 A
Height - Seated (Max) : 37.0078 mm
Min Operating Temperature : -40 °C