450BXW39MEFC10X45
Contact Now
450BXW39MEFC10X45
Part Number : 450BXW39MEFC10X45
More Information : 450BXW39MEFC10X45 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Lead Pitch : 5 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 410 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 484 In Stock
Applications : Wired networking Medical Wearables (non-medical)
Height : 45 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 39 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 46.99 mm
Min Operating Temperature : -25 °C