450BXW68MEFC12.5X45
Contact Now
450BXW68MEFC12.5X45
Part Number : 450BXW68MEFC12.5X45
More Information : 450BXW68MEFC12.5X45 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 12.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 46.99 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 824 In Stock
Height : 45 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 610 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C