450BXW68MEFC18X25
Contact Now
450BXW68MEFC18X25
Part Number : 450BXW68MEFC18X25
More Information : 450BXW68MEFC18X25 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 18 mm
Lead Pitch : 7.5 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 610 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 335 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Factory automation & control Enterprise machine
Height : 25 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 27.0002 mm
Min Operating Temperature : -25 °C