25YXG680M10X20
Part Number : 25YXG680M10X20
More Information : 25YXG680M10X20 More Information
Mount : Through Hole
Impedance : 46 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 876 In Stock
Applications : Building automation Industrial transport (non-car & non-light truck) Mobile phones
Polarity : Polar
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 770 mA
Height - Seated (Max) : 21.9964 mm
Min Operating Temperature : -40 °C