200TXW180MEFC16X25
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
200TXW180MEFC16X25
Part Number : 200TXW180MEFC16X25
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 200TXW180MEFC16X25 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 16 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 180 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 850 mA
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 395 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Pro audio, video & signage TV
Height : 25 mm
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 200 V
Height - Seated (Max) : 27.5082 mm
Min Operating Temperature : -25 °C