400BXW68MEFC12.5X35
Contact Now
400BXW68MEFC12.5X35
Part Number : 400BXW68MEFC12.5X35
More Information : 400BXW68MEFC12.5X35 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 12.5 mm
Lead Pitch : 5 mm
Capacitance : 68 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 400 V
Height - Seated (Max) : 37.0078 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 882 In Stock
Applications : Wired networking Test & measurement Tablets
Height : 35 mm
Tolerance : 20 %
Schedule B : 8532220020
Case/Package : Radial
Ripple Current : 570 mA
Voltage Rating (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C