450QXW47MEFC10X45
Contact Now
450QXW47MEFC10X45
Part Number : 450QXW47MEFC10X45
More Information : 450QXW47MEFC10X45 More Information
Mount : Through Hole
Height : 45 mm
Weight : 9.071847 g
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Ripple Current : 440 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 56 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Test & measurement Portable electronics
Width : 19.05 mm
Length : 69.85 mm
Diameter : 10 mm
Lead Pitch : 5 mm
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 46.99 mm
Min Operating Temperature : -25 °C