450TXW100MEFC18X35
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
450TXW100MEFC18X35
Part Number : 450TXW100MEFC18X35
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 450TXW100MEFC18X35 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Height : 35 mm
Weight : 22.679619 g
Diameter : 18 mm
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 12000 hours
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 450 V
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 744 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Test & measurement Enterprise machine
Width : 25.4 mm
Length : 95.25 mm
Voltage : 450 V
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 800 µm
Ripple Current : 740 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 37.4904 mm
Min Operating Temperature : -25 °C