100YXM1MEFC5X11
Part Number : 100YXM1MEFC5X11
More Information : 100YXM1MEFC5X11 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 100 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 682 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Building automation Mobile phones
Height : 11 mm
Packaging : Tape & Box (TB)
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 40 mA
Voltage Rating (DC) : 100 V
Max Operating Temperature : 105 °C