63YXM10MEFC5X11
Part Number : 63YXM10MEFC5X11
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 63YXM10MEFC5X11 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 63 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 234 In Stock
Applications : Datacom module Pro audio, video & signage PC & notebooks
Height : 11 mm
Packaging : Tape & Box (TB)
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 80 mA
Voltage Rating (DC) : 63 V
Max Operating Temperature : 105 °C