25YK47KEFCT15X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
25YK47KEFCT15X11
Part Number : 25YK47KEFCT15X11
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 25YK47KEFCT15X11 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 10 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 324 In Stock
Applications : Datacom module Medical Enterprise projectors
Packaging : Tape & Box (TB)
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 120 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C