50PK0R47MEFC5X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
50PK0R47MEFC5X11
Part Number : 50PK0R47MEFC5X11
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 50PK0R47MEFC5X11 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Lead Pitch : 2 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 50 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 182 In Stock
Applications : Aerospace & defense Building automation Enterprise projectors
Height : 11 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 nF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 7 mA
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 85 °C