50YXG22M5X11
Part Number : 50YXG22M5X11
More Information : 50YXG22M5X11 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 50 V
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 700 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 768 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Grid infrastructure Enterprise machine
Height : 11 mm
Impedance : 700 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 3000 hours
Ripple Current : 75.6 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C