6.3YXG2200M10X23
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
6.3YXG2200M10X23
Part Number : 6.3YXG2200M10X23
More Information : 6.3YXG2200M10X23 More Information
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.2 A
Height - Seated (Max) : 24.9936 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 900 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Building automation Enterprise machine
Impedance : 42 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 2.2 mF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 6.3 V
Max Operating Temperature : 105 °C