450TXW47MEFC16X25
Contact Now
450TXW47MEFC16X25
Part Number : 450TXW47MEFC16X25
More Information : 450TXW47MEFC16X25 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 16 mm
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 12000 hours
Ripple Current : 440 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 212 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Factory automation & control TV
Height : 25 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 27.5082 mm
Min Operating Temperature : -25 °C