50NA0.47MEFC5X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
50NA0.47MEFC5X11
Part Number : 50NA0.47MEFC5X11
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 50NA0.47MEFC5X11 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 nF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 677 In Stock
Height : 11 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 50 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C