16ZLH220MTA6.3X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
16ZLH220MTA6.3X11
Part Number : 16ZLH220MTA6.3X11
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 16ZLH220MTA6.3X11 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Impedance : 94 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 6000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 668 In Stock
Polarity : Polar
Packaging : Tape & Reel (TR)
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 270 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C