450BXW33MEFC10X40
Contact Now
450BXW33MEFC10X40
Part Number : 450BXW33MEFC10X40
More Information : 450BXW33MEFC10X40 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 42.0116 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 595 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Grid infrastructure Tablets
Height : 40 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 360 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C