50MS50.33MEFC4X5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
50MS50.33MEFC4X5
Part Number : 50MS50.33MEFC4X5
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 50MS50.33MEFC4X5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 4 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 nF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 776 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Data center & enterprise computing Enterprise projectors
Height : 5 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 1.4986 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 50 V
Height - Seated (Max) : 6.5024 mm
Min Operating Temperature : -40 °C