50YXJ0R47M5X11
Part Number : 50YXJ0R47M5X11
More Information : 50YXJ0R47M5X11 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 nF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 71 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Motor drives Gaming
Height : 11 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 50 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C