450QXW68MEFC12.5X40
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
450QXW68MEFC12.5X40
Part Number : 450QXW68MEFC12.5X40
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 450QXW68MEFC12.5X40 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Height : 40 mm
Weight : 13.607771 g
Tolerance : 20 %
Schedule B : 8532220020
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 42.0116 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 544 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Pro audio, video & signage Mobile phones
Width : 19.05 mm
Length : 69.85 mm
Diameter : 12.5 mm
Lead Pitch : 5 mm
Capacitance : 68 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Ripple Current : 560 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C