400BXF27MGC18X16
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
400BXF27MGC18X16
Part Number : 400BXF27MGC18X16
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 400BXF27MGC18X16 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 18 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 27 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 400 V
Height - Seated (Max) : 18.0086 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 927 In Stock
Applications : Wired networking Industrial transport (non-car & non-light truck) Data storage
Height : 16 mm
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 384 mA
Voltage Rating (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C