50YXG220M10X16
Part Number : 50YXG220M10X16
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 50YXG220M10X16 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Impedance : 84 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 504 In Stock
Polarity : Polar
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 525 mA
Height - Seated (Max) : 17.5006 mm
Min Operating Temperature : -40 °C