UCS2G270MND9
Part Number : UCS2G270MND9
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UCS2G270MND9 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : PCB, Through Hole
Length : 50 mm
Diameter : 12.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 27 µF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 600 µm
Voltage Rating : 400 V
Leakage Current : 100 µA
Voltage Rating (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 11 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing TV
Height : 25 mm
Voltage : 400 V
Features : General Purpose
Lead Pitch : 3.5052 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 10000 hours
Number of Pins : 2
Lead/Base Style : Straight
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 8.001 mm
Min Operating Temperature : -40 °C