UPB2W820MRD
Part Number : UPB2W820MRD
More Information : UPB2W820MRD More Information
Mount : Through Hole
Features : General Purpose
Tolerance : 20 %
Capacitance : 82 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 550 mA
Leakage Current : 2.224 mA
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 784 In Stock
Applications : Wired networking Motor drives Gaming
Length : 40 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 10.0076 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 42.0116 mm
Min Operating Temperature : -25 °C