UPB2D470MHD1TO
Part Number : UPB2D470MHD1TO
More Information : UPB2D470MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 300 mA
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 710 In Stock
Applications : Building automation Grid infrastructure Home theater & entertainment
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 200 V
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -25 °C