UPB2C680MHD1TO
Part Number : UPB2C680MHD1TO
More Information : UPB2C680MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 375 mA
Voltage Rating (DC) : 160 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 202 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Lighting Home theater & entertainment
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 160 V
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C