100ZLH470M16X31.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
100ZLH470M16X31.5
Part Number : 100ZLH470M16X31.5
More Information : 100ZLH470M16X31.5 More Information
Mount : Through Hole
Impedance : 33 mΩ
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.4 A
Height - Seated (Max) : 33.5026 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 78 In Stock
Applications : Wired networking Industrial transport (non-car & non-light truck) Data storage
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 100 V
Max Operating Temperature : 105 °C