UPB2D151MHD1TN
Part Number : UPB2D151MHD1TN
More Information : UPB2D151MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 7.493 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 200 V
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 864 In Stock
Applications : Wired networking Power delivery Enterprise projectors
Tolerance : 20 %
Capacitance : 150 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 650 mA
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C