100ZLH820M18X40
Part Number : 100ZLH820M18X40
More Information : 100ZLH820M18X40 More Information
Mount : Through Hole
Impedance : 26 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 820 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 100 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 979 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Test & measurement Enterprise projectors
Polarity : Polar
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.457 A
Height - Seated (Max) : 42.0116 mm
Min Operating Temperature : -40 °C