UPB2W330MHD
Part Number : UPB2W330MHD
More Information : UPB2W330MHD More Information
Mount : Through Hole
Length : 25 mm
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Ripple Current : 350 mA
Leakage Current : 901 µA
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 752 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Lighting Gaming
Height : 25 mm
Diameter : 18 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 800 µm
Voltage Rating : 450 V
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C