UPB1E101MED1TD
Part Number : UPB1E101MED1TD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPB1E101MED1TD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 6.3 mm
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 25 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 424 In Stock
Applications : Building automation Grid infrastructure Wearables (non-medical)
Length : 11 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 95 mA
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C