UPB1A221MED1TD
Part Number : UPB1A221MED1TD
More Information : UPB1A221MED1TD More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 6.3 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 100 mA
Voltage Rating (DC) : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 762 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Building automation Portable electronics
Length : 11 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 10 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C