UPB2W680MHD
Part Number : UPB2W680MHD
More Information : UPB2W680MHD More Information
Mount : Through Hole
Length : 40 mm
Features : General Purpose
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 500 mA
Leakage Current : 1.846 mA
Height - Seated (Max) : 41.5036 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 529 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Enterprise projectors
Height : 40 mm
Diameter : 18 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 450 V
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C