UPB2G470MHD1TN
Part Number : UPB2G470MHD1TN
More Information : UPB2G470MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Voltage Rating (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 117 In Stock
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.493 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Height - Seated (Max) : 18.0086 mm
Min Operating Temperature : 5000 °C