UPB2D221MHD
Part Number : UPB2D221MHD
More Information : UPB2D221MHD More Information
Mount : Through Hole
Length : 31.5 mm
Features : General Purpose
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 850 mA
Leakage Current : 2.65 mA
Height - Seated (Max) : 32.9946 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 795 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Power delivery Mobile phones
Height : 31.5 mm
Diameter : 18 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 200 V
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C