UPM1H1R5MDD
Part Number : UPM1H1R5MDD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPM1H1R5MDD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 11 mm
Impedance : 7.5 Ω
Lead Pitch : 2 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 50 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 851 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Tablets
Height : 11 mm
Diameter : 5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1.5 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 22 mA
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C