UPB2W220MHD1TN
Part Number : UPB2W220MHD1TN
More Information : UPB2W220MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 16 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 275 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 735 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Power delivery Mobile phones
Height : 25 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 450 V
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C