UPB2D680MHD1TO
Part Number : UPB2D680MHD1TO
More Information : UPB2D680MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 375 mA
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 625 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Pro audio, video & signage Gaming
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C